Un bărbat a fost rănit prin împușcare, în această seară, în sectorul Botanica al Capitalei, în urma unui conflict izbucnit între mai multe persoane.

Potrivit Poliției, incidentul s-a produs în jurul orei 22:00. Preliminar, un bărbat din raionul Strășeni, aflat în ospeție, ar fi folosit o armă de foc în timpul altercației.

Victima a fost rănită în regiunea antebrațului stâng și a fost transportată la spital. Medicii i-au acordat îngrijirile necesare, iar viața acesteia este în afara oricărui pericol.

Pe caz a fost inițiată o cauză penală, iar suspectul urmează să fie reținut pentru 72 de ore.

În cadrul documentării, polițiștii au stabilit că arma folosită era deținută ilegal.